BARON EDITION PREZENTUJE

Niecodzienne przygody Gryzka i Śmieszki

Bohaterowie bajek Gryzek i Śmieszka „odczarowują” dentystę, przygotowują dzieci do wizyty u stomatologa

Zobacz więcej Kup za 49 zł

Dlaczego warto wybrać
Gryzka i Śmieszkę?

Oswaja dzieci ze zdrowymi zasadami jamy ustnej
Przygotowuje do kolejnych wizyt stomatologicznych
Niesamowicie wciąga w świat leśnych bohaterów
Doskonale obrazuje usługi dentystyczne
Umożliwia poszerzanie wiedzy
 

Jakie powstała historia naszych bohaterów?

Pewnego słonecznego czwartkowego popołudnia usiadłam sobie w poczekalni ze szklanką lemoniady cytrynowej w dłoni. Chciałam chwilę porozmawiać z Panią Anetą, która ogarnia w naszej klinice rejestrację. Jest pod tym względem genialna. Po chwili usłyszała, że za drzwiami zewnętrznymi ktoś, nieco dziwnym głosem, z kimś rozmawia.
Coś szeleściło, coś mruczało…
Czytaj więcej

Dobiegający dźwięk zza drzwi na tyle mnie zaciekawił i zaintrygował, że podeszłam do drzwi, otworzyłam je i zauważyłam…wielkiego, pluszowego tygrysa, a za nim kilkuletniego chłopczyka z mamą. Chłopczyk nie zauważył mnie, był bardzo zaabsorbowany „rozmową” z tygrysem.

Siedział na schodach przed gabinetem i tłumaczył tygrysowi, który ząbek będzie miał w dniu dzisiejszym leczony, że będzie musiał mieć otwartą paszczę, żeby pani doktor dokładnie widziała wszystkie zęby. Chłopczyk uspokajał tygryska, tłumaczył, że zna panią doktor i pani doktor rewelacyjnie leczy dzieci. Po chwili chłopczyk powiedział do tygryska: "Koniec biadolenia, wchodzimy do gabinetu”.

W tym momencie chłopczyk odwrócił w moim kierunku głowę i powiedział: „ Pani doktor, pacjent przygotowany do leczenia. Proszę tylko nie zmarnować mojego efektu pracy z tym pacjentem.”

Na te słowa najpierw chciałam się roześmiać, ale w ostatniej chwili się powstrzymałam i zachwyciłam się mądrością tego chłopczyka. Adaś, bo tak miał na imię mały pacjent, w genialny sposób przygotował siebie do wizyty!
Wtedy wpadł mi do głowy pomysł napisania bajek dla dzieci, które w sposób humorystyczny, ale i edukacyjny, wprowadziłyby dzieci w świat stomatologii. Jeśli mały Adaś potrafił utożsamić siebie z bohaterem tygryskiem, to dlaczego nie spróbować tego wykorzystać w bajkach. Zaczęłam myśleć, które zwierzątko mogłoby być ciekawym bohaterem.

Poszukiwałam bohatera, który musi mieć zdrowe piękne zęby, które pomagają mu w codziennym życiu.
Poszukiwałam bohatera, który ma miękkie futerko, bo do takiego zwierzątka dzieci się chętnie przytulają.
Poszukiwałam bohatera, który lubi psocić.

I w ten oto sposób narodzili się mali bohaterowie Gryzek i Śmieszka. Dwa bobry. Gryzek i Śmieszka to wesołe, rezolutne bobry, które przybliżają małym Pacjentom świat stomatologii, dzięki czemu maluchy będą postrzegały wizytę u stomatologa, jako pozytywne i miłe przeżycie Bóbr Gryzek to mądry i ciekawski bohater. Uwielbia skubać ząbkami drewno. Jest przykładem dla dzieci, a jego największym atutem są mocne i zdrowe zęby. Zachęca dzieci do chrupania zdrowych przekąsek, które mają pozytywny wpływ na zdrowie ząbków małych Pacjentów.

Bobra Gryzka charakteryzuje mądrość oraz analityczny umysł. Stara się znaleźć naukowe uzasadnienie i rozwiązanie każdego problemu Boberka Śmieszka to dzielna towarzyszka Gryzka. Jest mądra i roześmiana. Najbardziej na świecie uwielbia pałaszować zdrowe, fluorowe deserki, do których namawia wszystkie dzieci. Śmieszka, choć jest radosnym i uśmiechniętym bobrem, z wielką chęcią i należytą powagą opowiada i naucza dzieci jak prawidłowo myć ząbki, tłumaczy na czym polega odbudowa zębów i kolorowe plomby.

Bobrom towarzyszą inni bohaterowie lasu: Szczurek Czupurek, mądra sowa, lisek, jelonek, zając i wiewiórka. Bobry przeprowadzają dzieci przez meandry pierwszej adaptacyjnej wizyty stomatologicznej w gabinecie, gdzie główna rolę odgrywa Wróżka Dentystka, która pokazuje zaczarowane królestwo gabinetu. Gryzek i Śmieszka mierzą się z problemem mycia zębów, wyrzynania się pierwszego zęba stałego. Pojawia się problem złamanego zęba oraz krzywych ząbków. Dzieci zapoznane są ze znieczuleniem stomatologicznym oraz z zabiegami sedacji podczas których wiewiórka Chichotka przenosi się na łąkę, gdzie fruwają kolorowe motyle.

I w ten oto sposób narodził się pomysł napisania książki dla dzieci. Książki, która będzie poruszała tematy stomatologiczne. Każda bajka opowiada o innej sytuacji stomatologicznej, porusza inny temat stomatologiczny. Książka porusza ważne tematy związane ze zdrowiem jamy ustnej dziecka, upraszcza rodzicowi przygotowanie dziecka do wizyty. Dzięki książce, dzięki bajkom, rodzice mogą porozmawiać z dzieckiem o emocjach, które rodzą się u dziecka w związku z wizytą u dentysty. Bajki edukacyjne w roli głównej ze zwierzęcymi bohaterami, rozwijają wyobraźnię dziecka, dzieci utożsamiają się z bohaterem.

Przeżywając przygody ulubionych bohaterów, przeżywając ich wizytę w gabinecie, łatwiej wchodzą w rolę pacjenta, bo przecież ich bohater także siedział na fotelu stomatologicznym i było super.

Książka umożliwia zdobywanie wiedzy i stanowi genialną pomoc edukacyjną.

 
Czytaj dzieciakom
Ucz dobrych nawyków
Koloruj i baw się

Rozdziały

1 Nowy dom Gryzka i Śmieszki


2 Przygoda w lesie


3 Gryzek i Śmieszka pierwszy raz u pani dentystki


4 Śmieszka uczy Gryzka myć ząbki


5 Wiewiórka Chichotka idzie do pani dentystki


6 Wizyta u pani dentystki pełna niespodzianek


7 Czy Gryzek musi myć ząbki?

8 O rety! Gdzie mój ząbek?!


9 Niespodzianka o poranku


10 Czy warto oszukiwać?


11 Szczurek Czupurek uczy się myć zęby.


12 Czy boberki lubią deserki?


13 Czy krzywe ząbki na zawsze pozostaną krzywe?


14 Bal


Zawartość książki

106

Stron


14

Rozdziałów


Dodatkowo znajdziecie Państwo cenne porady, które w doskonały sposób przekazuje się dzieciom, kolorowankę, łamigłówkę oraz opinię ekspertów z branży dentystycznej.

Anna Maria Kowalska-Baron


Dr Anna to przede wszystkim perfekcyjny specjalista, ale również kreatorka marki Dr Baron i artystka w dziedzinie stomatologii, która jest jej ogromną pasją i miłością.
Leczenie zębów jest dla niej jak tworzenie dzieła sztuki.
Wymaga precyzji, znakomitego kunsztu, zdolności manualnych i perfekcji wykonania. Nieustannie poszerza swoje horyzonty i kwalifikacje w sferze stomatologicznej, ale również komunikacyjnej.
Jej osobę odzwierciedlają trzy słowa cechujące wspaniałego dentystę: doktor, inżynier, artysta.

Anna Trzepizur


Anna Trzepizur nauczyciel języka polskiego, oligofrenopedagog, twórca warsztatów czytelniczo-teatralnych "Anka Czytanka".
Wolontariusz Roku 2016 Miasta Lublińca, prezes Stowarzyszenia Ścieżka Marzeń, uwielbia teatr, pracę z ludźmi.
Jej domeną jest wszechstronny rozwój.

Mama Tyberiusza, a także aktorka i bajkopisarka.

Przykładowy rozdział

Poznaj historię naszych bohaterów czytając przykładowy rozdział. Nasze rodzeństwo bobrów pokazuje wszystkim dzieciom jak utrzymać zęby w doskonałym stanie.
Cały “las dentystyczny” wciąga dzieci w niesamowitą historię, która jest równie zaczarowana jak bajki z dawnych lat.

Zobacz przykładowy rozdział
 

Zamów książkę przez formularz

Poniżej przedstawiamy formularz, w którym prosimy zostawić podstawowe dane do przygotowania zamówienia. Na podstawie tych danych będziemy realizować wysyłki.
  

Książka dostępna w